Aukro aukce

01.04.2024

Na nožích jsem toho bohužel moc neudělal a ještě nějaký ten týden neudělám, mám momentálně jiné, urgentní povinnosti. Nicméně dal jsem konečně poslední tři výrobky na Aukro.

Linky jsou zde:

Pratur

Divočák

Černý Vlk

Vyvolávací ceny asi budou připadat hodně lidem vysoké, zejména ve srovnání s "ručně vyráběné zakázkové nože z damaškové oceli za sto korun, prodáno už tisíc kusů" (z kteréžto věty pochybuji o pravdivosti každého slova), ale jsou ve skutečnosti na hranici ztrátovosti.

Protože moje výrobky jsou skutečně ručně vyráběné a ocel sice není damašková, ale je kvalitní a dobře zpracovaná a nože jsou skutečně nože, plně funkční a ostré a každý kus unikát. A pro představu – samotný materiál pro tyto nože mě stál přes 1.000,- korun na kus (nejen ocel, kůže a kost, ale i brusné pásy, brusný papír, lepidlo, barvy, epoxydová pryskyřice atd.) a jen vyleštit čepele této velikosti do zrcadlového lesku je práce na několik dní. Zatím nejsem v situaci, kdy bych stál o to prodávat svoje výrobky se ztrátou.

Nicméně potenciální zákazníci mi mohou nabídnout vlastní představu, kolik by měly nože stát, a já návrhy samozřejmě zvážím.

Příští pondělí bude blog bez článku, o víkendu nejsem doma. Přespříští týden bych měl pokračovat a vzhledem k teplému počasí je možné, že dokončím práce na nové výhni. To by mohlo být zajímavé, i když bude asi muset ještě nějakou dobu schnout, než v ní budu moct rozdělat oheň.