Dva bowiáky - část 1

25.03.2024

Převedení aukro konta ze soukromého na podnikatelské se bohužel zaseklo a muselo se zrušit a začít znovu. Mezitím ovšem budu pokračovat ve výrobě nožů, ještě mám několik holých čepelí na dokončení. A nyní se budu věnovat dvěma čepelím typu bowie.

Jedna je typická čepel mého designu "malý bowie" a druhá je výrazně větší, i když ne tak velká, aby s ní byl spokojen Krokodýl Dundee. Pro obě čepele mám v plánu vyrobit jednoduché dřevěné rukojeti a silně zdobená pouzdra. A práce na rukojetích ovšem výrobou kování – záštit a hrušek.

Záštitu a hrušku pro malý bowie dělám z 1 mm silné alpaky. Protože tento nůž vyrábím častěji, mám pro jejich výrobu udělaná razidla z oceli. Ražené díly jsou lehčí, levnější a i dle mého lépe vypadají.

Pro velký bowie ovšem razidla nemám a pro jednorázovou výrobu se nevyplatí je vyrábět. Takže u toho záštitu a hrušku vyrábím ze 4 mm silného bronzu.


Mám momentálně hodně jiných prací než je výroba nožů, ale pro tyto dva mám už vybraný i materiál na rukojeti takže minimálně příštích pár týdnů bych měl v pondělí vždy mít o čem psát.