Velký bushcraft nůž - Část 1 - Prototyp

23.10.2023

Psaní o tomto noži budu muset rozdělit do více kratších článků, protože nemám momentálně čas se trošku rozepsat. Dnes tedy jen o tom, kterak jsem k prototypu bushcraft nože přišel.

Začalo to tím, že jsem potřeboval mačetu na práci na zahradě. Bohužel jsem ale udělal chybu při kalení čepele a ta se v jednom bodě ohnula. A narovnat se jí nepodařilo – ulomila se. Zbyl mi ovšem stále dost dlouhý kus na to, aby z něj šlo udělat funkční nůž. Mohl jsem přivařit delší stopku, ale nechtěl jsem se s tím až tak moc patlat, takže jsem jenom popustil pár čepele, vybrousil ten kus do stopky a upevnil v rukojeti skrz provrtanou díru bronzovým nýtem. Výsledek vypadal překvapivě dobře.

Od té doby mi tento nůž věrně slouží při práci na zahradě na všechny úkony, na které je mačeta zbytečně velká a kapesní nůž moc malý. Čepel je z pružinové oceli a vydržela už hodně drsné zacházení, i takové, které pro nože v žádném případě nedoporučuji. A protože se design osvědčil jako praktický, použil jsem ho pro dvě zakázky na bushcraft nože. A o těch zakázkách něco málo příští týden.